top of page

Groupe

Public·70 membres

Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 17 ноември 2023 Стриминг


13.10.2023 — ... пренос за Македонија, тие пак ќе емитувале магнетоскопска снимка“. Да ... македонската фудбалска репрезентација. И бидна така… SuperhiksMK.


Македонија игра против Италија во првиот бараж за СП ... Фудбал · Македонија игра против Италија во првиот бараж за СП. Ждрепката на Благоја Милевски - селектор на македонската репрезентација: - Италија е актуелен ... ((ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА@@@)) Украина Македонија 13.10.2023 — Македонија (ФУДБАЛ==) Шведска U21 [Онлајн>] Malta Фудбалска репрезентација на Македонија 12.9.2023 — [ПРЕНОС ВО ЖИВО>] Македонија Италија ... минути видовме доста тврда и тактичка игра на двете страни, со голема... 22 поврзани вести »Sport M - пред: 8 часа Германските медиуми пренесуваат дека Баерн е подготвен да ја разгледа можноста следното лето кога ќе му истече договорот да го доведе Килијан Мбапе. Spor1 објави дека германскиот шампион е заинтересиран за напаѓачот на Пари Сен Жермен. 14 поврзани вести »Канал5 - пред: 10 часа Италијанскиот клуб Специја доживува голема резултатска криза. Минатата сезона испаднаа од елитното место, а оваа сезона изгледаат како кандидати за враќање во Серија Ц бидејќи по 13 кола го заземаат 18. (Телевизија во живо###) Македонија до - Salternative Spa пред 1 ден — Италија и Англија Младата репрезентација на Македонија Македонија до 21 гледајте во живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос . 9 поврзани вести »SportSport - пред: 8 часа Иако има 38 години, Лука Модриќ игра на високо ниво. Хрватскиот фудбалер и натаму е на цена на пазарот, засега најголема сума за него се подготвени да платат клубовите од С. Арабија. Ова го потврди менаџерот на Модриќ, Борха Коус. 23 поврзани вести »Sport M - пред: 9 часа Репрезентациите на Австралија, Јапонија и Јужна Кореја, учесници на светското првенство во Катар, со убедливи победи ги започнаа настапите во азиските квалификации за СП 2026 година. Австралија го совлада Бангладеш со 7:0 во првото коло од групата И... 5 поврзани вести »Слободен Печат - пред: 10 часа В петок од 20. 45 часот на стадионот „Олимпико“ во Рим ќе се игра натпреварот од квалификациите за Европското првенство 2024 помеѓу фудбалските репрезентации на Италија и Македонија. Италијанскиот „ Скај Спорт “ ги објави можните состави со кои би... 17 поврзани вести »Дерби - пред: 8 часа Жерард Пике ја крена на нозе шпанската јавност со изјавата која ја даде пред една недела, а особено онаа во Мадрид која е тесно поврзана со сите успеси на Реал. Поранешниот стопер на Барса заклучи дека во блиска иднина никој нема да се сеќава на... 4 поврзани вести »Sport 1 - пред: 9 часа Јулијан Нагелсман со Германија ќе се обиде да оствари добри резултати на Европското првенство (ЕП) кое се игра следната година, а неодамна го објави списокот со фудбалери за ноемвриските натпревари, а на него го нема талентираниот Карим Адејеми. Gol. mk - пред: 4 часа Кормиларот на узбекистанската репрезентација, Среќко Катанец, не ја поддржува одлуката на ФИФА да организира Светско првенство со 48 селекции. ФУДБАЛ Archives - Алсат ТВ Фудбалската репрезентација на Македонија за две недели ќе ги игра дуелите со Италија во Рим и Англија во Скопје со… Read More » · 06November 6, 2023. 364. Хари ... Германија до 19 години Македонија 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години пренос 14 октомври 2023 Македонската фудбалска репрезентација до 21 година Македонската А ... Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 1 ден — До 21 год | ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Репрезентацијата Чурлинов пред пресметките со Италија и Англија Младата репрезентација на ... Македонија против Франција попладнево, еве каде ќе има Македонија против Франција попладнево, еве каде ќе има пренос. Македонија е Во минатото женската ракометна репрезентација на Македонија има и еден триумф на ... Махмудов на прва шутна една топка од речиси 50 метри и ја смести топката... 9 поврзани вести »Gol. mk - пред: 4 часа Фудбалерите на Египет со победа ги отворија настапите во квалификациите за следното Светско првенство, откако во воведното коло од групата А во Каиро го декласираа Џибути со 6-0, а прво име на натпреварот беше Мохамед Салах, кој постигна четири гола... 8 поврзани вести »Слободен Печат - пред: 6 часа Фудбалската репрезентација на Унгарија е новиот учесник на следното Европско првенство кое ќе се одржи следната година во Германија. Пренос од 🇲🇰Македонија -... - MacedonianFootball.com Пренос од Македонија - Франција квалификации за ЕУРО МРТ1 Промо · 22 Septemba 2020 saa 09:19 ·. ФУДБАЛ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП (ЖЕНИ) МАКЕДОНИЈА - ФРАНЦИЈА. Поранешниот селектор на Македонија смета дека со овој потег се намалува квалитетот на Мундијалот и вели... Дерби - пред: 5 часа Португалија веќе извесно време е сигурен патник на Европското првенство и само професионално го доработува квалификацискиот циклус, во кој вечерва запиша нова победа. Тимот на Роберто Мартинез гостуваше во Лихтенштајн и очекувано влезе како... Спортклуб - пред: 9 часа Фудбалската федерација на Македонија вечерва пренесе известување од МК тикетс во кое се вели: -Се известуваат сите оние кои што купиле ваучер билети во А4 формат за претстојниот фудбалски натпревар помеѓу А репрезентациите на Македонија и Англија. 4 поврзани вести »Gol. mk - пред: 5 часа Фудбалската селекција на Боливија конечно им се радува на првите бодови во квалификациите за следното Светско првенство кое во 2026 ќе се одржи во САД, Канада и Мексико. Фудбал (m) ... репрезентации на Италија и Македонија . Италијанскиот „ Скај Спорт “ ги Спортклуб - пред: 8 часа. Фудбалската федерација на Македонија вечерва пренесе ... Еден од кандидатите за негов наследник е актуелниот функционер на компанијата „Инеос спорт“, Жан-Клод Блан,... 6 поврзани вести »Спортклуб - пред: 9 часа Младата репрезентација на Македонија до 21 година загуби минимално со 1:0 од селекцијата на Грузија во рамките на 4 коло од квалификациите за пласман на ЕП 2025. Во првите 45. Во Ла Паз домашната репрезентација со сигурни 2-0 го совлада Перо во дербито на... Спортманија - пред: 9 часа Селекциите на Либан и Палестина одиграа 0-0 во меч од втората фаза од квалификациите за Светско првенство во фудбал. За Палестинците ова беше прв официјален меч од почетокот на војната со Израел. 16 поврзани вести »Sport 1 - пред: 15 часа Германскиот клуб, Унион Берлин периодот на пауза поради репрезентативни натпревари го користи за промени во тренерскиот тим, таму ново име е и Мари Луиз Ета која е прва жена тренер во Бундеслигата. 26 поврзани вести »Sport 1 - пред: 6 часа Инцидентите што се случуваа вечерва во бугарската престолнина ескалираа како што одминуваше времето, а полицијата одлучи да примени дури и насилни мерки против навивачите кои протестираа против челниците на Фудбалската федерација на Бугарија. [[Стриминг-]] Италија Фудбалска репрезентација на пред 3 часа — [Стриминг-]] Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос во живо 17 ноември 2023 4.9.2023 — Македонија до 21 Грузија до 21 пренос ... Слободен Печат - пред: 9 часа Франческо Тоти и Лучијано Спалети денеска ги „закопаа секирите“ со голема прегратка, оставајќи ги зад себе годините на горчина од искуството на Рома. Тие соработуваа за време на првиот мандат на тактичарот на стадионот „Олимпико“, но работите се... 47 поврзани вести во 5 поттеми »Sport M - пред: 8 часа Манчестер Јунајтед се подготвува за нови големи промени откако клупскиот директор Ричард Арнолд најави заминување на крајот на 2023 година. Унгарците во Софија одиграа реми 2:2 против селекцијата на Бугарија во рамките од квалификациската група „Ц“. 7 поврзани вести »Екипа - пред: 5 часа Фудбалерот на Вилјареал Јереми Пино, ги повреди лигаментите на левото колено, и се очекува да го пропушти останатиот дел од сезоната. Пино тешко и да се опорави за идното Европско првенство, на кое Шпанија веќе се квалификацираше. 7 поврзани вести »Gol. mk - пред: 6 часа Аргентина сè уште ја слави светската титула освоена во Катар, а одбраната на тронот продолжува. [[ТВ ВО ЖИВО>>]@@@] Malta Фудбалска ... Македонија пренос во живо 12 септември 2023 Македонската фудбалска репрезентација се екипира за дуелите со Италија и Малта. Македонската фудбалска. Nossolar Group 13.10.2023 — Македонија – Турција 28.8.2023 — Младата фудбалска репрезентација на Македонија д. ((пренос во живо==)) Македонија Италија 9.9.2023 — пред 16 ...


À propos

Bienvenue sur le groupe ! Vous pouvez contacter d'autres mem...

membres