top of page

Groupe

Public·74 membres

Zvicra Kosova 2022 18 nëntor 2023 Shiko Tv


Zvicër – Kosovë, formacionet e mundshme. Share Button Gazeta Blic. ërgatitjet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” Zvicra do t'i vazhdojë me ndeshjen ...


Zvicra në anën tjetër drejtohej nga ky aktuali, Murat Yakin dhe rreshtohej 4-2-3-1, ndërsa në fushë ishin: Kobel, Mbabu, Elvedi, Cornert, Lotomba, Sow, Xhaka, Okafor, Shaqiri, Zuber dhe Gavranovic. Amir Rrahmani ishte kapiten te Kosova, ndërsa Granit Xhaka te Zvicra. Pjesa e parë nuk solli gola edhe përkundër rasteve, ku Amir Rrahmani dhe Valon Berisha ishin shumë afër golit. Në pjesën e dytë Dardanët e nisën më gol, ku Milot Rashica në minutën e 52-të shënoi nga afër pas një aksioni të bukur për 1-0. Zvicra Kosova drejtpërdrejt 18 nëntor 2023 Transmetim 3 ditë 2 orë më parë — Kosova Kosova U17 barazon ndaj Maqedonis. Kosova U19 Sllovenia U19 2022 14/11/2023 24 orë më parë — U17 dhe (sporti#) Zvicra Kosova 2022 18 nëntor 2023 1 orë më parë — (sporti#) Zvicra Kosova 2022 18 nëntor 2023 5 dhj 2022 — Granit Xhaka dhe të tjerë përleshen në Kupën e Botës në ndeshjen ndërmjet Serbisë ... Tetë kompani nga Kosova do të marrin pjesë në Panairin “Swissbau Compact 2022” në ZvicërZvicra mbetet një ndër partnerët kryesor të Kosovës, si në fushën e IHD-ve, ashtu edhe në fushën e shkëmbimeve tregtare. Bëhet e ditur se prodhimet nga përpunimi i drurit të tetë kompanive nga Kosova, nga data 03 deri 06 maj 2022 do të promovohen në Panairin “Swissbau Compact 2022” që do të mbahet në Basel të Zvicrës, njofton albinfo. ch. Vlen të theksohet se ky panair është një mundësi e mirë për kompanitë kosovare që krahas promovimit të produkteve, të njihen me trendët e industrisë ndërkombëtare dhe të lidhin marrëveshje bashkëpunimi me kompani të jashtme, me synim të rritjes së eksportit. Çfarë kishte ndodhur në miqësoren e vitit 2022 mes Zvicrës dhe KosovësKosova dhe Zvicra luajnë sot ndeshjen e parë zyrtare në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024. Por Dardanët dhe Helvetët ishin takuar edhe më parë, me 29 mars të vitit 2022, në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Zurich. Një një stadium të stërmbushur, sidomos me shqiptarë, ndeshje ishte shumë e bukur dhe me raste nga të dyja anët, ndërsa u mbyll me rezultat 1-1. Kosova e drejtuar nga Alain Giresse luajti me sistemin 4-3-3 ndërsa në fushë ishin: Muric, Hadërgjonaj, Rrahmani, Kryeziu, Vojvoda, Loshaj, Berisha, Idrizi, Rashica, Muriqi dhe Bytyqi. Zvicra Kosova shiko live 18 nëntor 2023 2 orë më parë — Zvicra Kosova shiko live 18 nëntor 2023 9 nën 2023 — Kosova Ishujt Faroe transmetim i drejtpërdrejtë 2022. (Transmetim televiziv>>) Kosova Zvicra shiko ... Zvicra Kosova drejtpërdrejt 18 nëntor 2023 Shiko online 12 t 2 orë më parë — 2022 12:48 Kosova tashmë ka mësuar kundërshtarët ata janë Zvicra, Izraelin, Rumania, Bjellorusi, Andorra që i takojnë grupi. Kombëtarja e ... Zvicra Kosova 2022 18 nëntor 2023 Befason Marca 2 orë më parë — Befason Marca: Zvicra, Serbia dhe Kosova luajtën ndeshjen më të mirë të Botërorit “Katar 2022″. Demokracia. 13:56 | 03 Dhjetor 2022. [[JETONI>]] Kosova Zvicra 2022 9 shtator 2023 8 orë më parë 9 sht 2023 — [JETONI>]] Kosova Zvicra 2022 9 shtator 2023 8 orë më parë — Nga Kosova vazhdojnë të largohen lojtarë, më të fundit Daku dhe Muja… Zvicra Kosova drejtpërdrejt falas 18/11/2023 2 orë më parë — Kosova U19 Qiproja U19 transmetim i[TV<] Izraeli Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 2022 25 marIzraeli Sot – Voice of IsraelSpain... Anglia ... Por pas nëntë minutash hevletët barazuan me Jordan Lotomba pas një goditje me kokë nga afër për 1-1. Pas golave kishte raste të tjera, por që rrjetat heshtën. Xhaka në atë kohë zhvillonte ndeshjen e 100-të me fanellën e Zvicrës, ndërsa u zëvendësua në mesin e pjesës së dytë, gjë që nuk i pëlqeu pas dëshironte ta shijonte çdo minutë. Pas ndeshjes lojtarët e të dyja ekipeve morën duartrokitje, në një ndeshje që ishte e bukur. Zvicra: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga retorika nxitëseQeveria e Zvicrës ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të përmbahen nga retorika apo veprimet që mund të nxisin më tej situatën, pas tensioneve të fundit në veri. Përmes një postimi në Twitter të martën, Departamenti Federal i Punëve të Jashtme tha se KFOR-i e EULEX-i janë çelësi për ruajtjen e rendit dhe sigurisë në veri. “U bëjmë thirrje edhe një herë të gjitha palëve të përfshira që të përmbahen nga retorika apo veprimet që mund të nxisin më tej situatën. Tetë kompani nga Kosova do të marrin pjesë në Panairin “ Tetë kompani nga Kosova do të marrin pjesë në Panairin “Swissbau Compact 2022” në Zvicër. 28 prill 16:30. Zvicra mbetet një ndër partnerët kryesor të Kosovës ... Switzerland - Kosovo Live - International friendlies 29 mar 2022 — The match starts at 5:00 PM on March 29th, 2022. Catch the latest Switzerland and Kosovo news and find up to date International friendlies ... Ndërkohë, në shtandin e Kosovës në Exhibition Hall 1. 0 në Basel do të ekspozohen: karrige, tavolina, orendi shtëpiake, enterier, kuzhina, shkallë të brendshme, shtëpia montuese, dyer dhe dritare etj. Duhet cekur se Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), përkatësisht KIESA, ka siguruar hapësirën ekspozuese në këtë panair për pesë kompani prodhuese vendore, ndërsa pjesëmarrja e tri kompanive të tjera është financuar nga Shoqata e Përpunuesve të Drurit të Kosovës (SHPDK), përmes projektit USAID Kosovo Compete Activity. Po ashtu, në kuadër të panairit “Swissbau Compact 2022”, më 05. 05. 2022 do të organizohet edhe aktiviteti informues si dhe do të zhvillohen takime B2B mes bizneseve kosovare dhe rreth 50 bizneseve nga diaspora që veprojnë në Zvicër, nga sektori i ndërtimit dhe IT-ve të inkuadruara në sektorin e përpunimit të drurit dhe ndërtimit, të cilat do të marrin pjesë në aktivitetin që do të organizohet nga ora 18:00 në Exhibition Hall 1. 0 në Basel. Ndërkaq, pas mbylljes se panairit, më 07. 2022, duke filluar nga ora 18:00, në Basel do të organizohet “Prezantimi i Hapësirave të reja të ruajtjes së artikujve ushqimorë kosovarë në Zvicër”. Në këtë ngjarje do të marrin pjesë ndërmarrje të shumta nga Diaspora, Zvicra dhe Kosova, ku do të zhvillojnë takime B2B. (sport tv) Zvicra Kosova shiko live 18 nëntor 2023 Lajmet e 2 orë më parë — (sport tv) Zvicra Kosova shiko live 18 nëntor 2023 Lajmet e fundit per ate qe ndodh ne Kosove e jashte saj i gjeni ne Klankosova.tv.


À propos

Bienvenue sur le groupe ! Vous pouvez contacter d'autres mem...
Page de groupe: Groups_SingleGroup
bottom of page