top of page

Groupe

Public·74 membres

[ПРЕНОС ВО ЖИВО*] Македонија Англија видео стриминг од натпревар 20 ноември 2023


пред 5 часа — Средбата меѓу Италија и Македонија е веќе зад нас (5-2), но токму од тој меч на „Олимпико“ ни доаѓа една сцена, видео кое вреди да се ...


Вработените од ФЗО излегуваат на предупредувачки протест Направете проект, а ние ќе вложиме пари: Мицкоски вети дека ќе стави крај на проблемот со загадената вода во Банско, вложување на 26 милиони евра за граѓаните на Струмица Заложбата на Владата за фер избори доведена во прашање: Европската унија за промени бара брза акција од страна на претседателот на Собранието за да се обезбеди застапеност на опозицијата во ДИК Трагедија на 2000 метри надморска височина: Планинар од Скопје пронајден мртов во Националниот парк Пелистер Обновување на културното наследство: Старото училиште во Љубојно ќе стане центар за промоција на македонскиот јазик Инфекциите со ХИВ се зголемуваат меѓу хетеросексуалната популација: Бесплатно тестирање за ХИВ и скрининг за СПБ на Клиниката за инфективни болести од 20 до 26 ноември! Економија Јуанот го престигна Еврото, стана втора валута во светското тргување Кинеската национална валута, Јуанот, за првпат го престигна еврото и стана втора валута во светот со најмногу тргување, објави „Ројтерс“. Вториот кој ќе се игра во Будаорс е закажат од 2 до 5 февруари 2017 година, а противници редоследно ќе бидат: Жирош Академија (Будимпешта, Унгарија), МАФЦ Будимпешта (Будимпешта, Унгарија), Интер Братислава (Братислава, Словачка) и Тапиолан Хонка (Еспо, Финска). Двете првопласирани екипи по двата одиграни турнири ќе обезбедат пласман во плејофот, каде ќе вкрстат со двете прв рангирани екипи од Б групата. Распоред на натпревари Петок (21 октомври)14:00 Феникс 2010 - БДСЕ Графакс (Будаорс, Унгарија) Сабота (22 октомври) 09:30 Феникс 2010 - Лондон Јунајтед (Лондон, Англија)17:30 Феникс 2010 - ТС Јан Минхен (Минхен, Германија) Недела (23 октомври)15:00 Феникс 2010 - УКС Хромик Зари (Зари, Полска) Настапите на нашата селекција во Европската младинска лига ќе може да ги следите во ЖИВО на следните линкови. По ланскиот настап, но и годинашните резултати, сега сите наши противници не гледаат со поинакви очи. Свесни сме дека ќе биде пеколно тешко, но затоа работевме напорно изминатите два месеци. Тимот е одлично подготвен и верувам во овие момчиња дека уште еднаш ќе не претстават во најдобро светло. Ќе одиме чекор по чекор, натпревар по натпревар, како и со другите селекции и разбирливо ќе атакуваме на полн плен за да го продолжат успешниот лет на Феникс на европската сцена“, изјави тренерот на клубот Денис Дервишевиќ. Радио Лидер – Го кажуваме она што другите се плашат и да го помислат…Најнови вести пред 4 часа Демохристијанските партии бараат забрана за сексуалната работа во Германија пред 5 часа Петрушевска: Ми го хакнаа фејсбукот кога објавив за дрвјата на Данела, не знам дали е случајно пред 6 часа (ВИДЕО) Да се потсетиме: Што ветуваа Шекеринска и Богоевски пред седум години за Пелистер? Ѓоковиќ руши рекорди во тенисот Кому му пречи крст на Попова Шапка? пред 7 часа (ВИДЕО) За црните листи БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ, со Драган Милосављевиќ Колев: Секаде каде што наидувавме на лоши извештаи од претходната власт, централната власт ни праќаше инспекции Споделете со наспреку безбедни канали информации што јавноста заслужува да ги знае. И координаторот на нашата екипа Марјан Лазовски (поранешниот селектор на најдобрата репрезентација на Македонија) смета дека екипата е во одлична форма. „Физички, технички и тактички овој тим е одлично подготвен. Сепак станува збор за млади деца, па факторот мотивација и трема ќе има влијание. Првото (мотивацијата) е на високо ниво, особено по одличните настапи и резултатите кои ги постигнаа другите две наши селекции, па верувам дека тоа ќе биде само дополнителен мотив и за оваа генерација. Што се однесува до тремата, верувам дека тоа одамна е мината работа, бидејќи најголемиот дел од овие деца зад себе веќе имаат три вакви турнир“, изјави Лазовски. Во А групата на првиот од двата турнири кој ќе се одржува во Будимпешта (20-23 октомври), КК Феникс за противници ќе ги има екипите на: БДСЕ Графакс (Будаорс, Унгарија), Лондон Јунајтед (Лондон, Англија), ТС Јан Минхен (Минхен, Германија) и УКС Хромик Зари (Зари, Полска). Македонија Влада под влијание на рубљата: Црната листа на САД ги потврди сомнителните зделки на власта и Давидовиќ, велат од ВМРО-ДПМНЕ Ставањето на контроверзниот црногорски бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ на американската црна листа, ги потврди наводите на ВМРО-ДПМНЕ од пред години за... ВИКТОР ГРОЗДАНОВ Еко (ру)силници Во ЕУ ќе влеземе кога ќе претседава Турција Скопје Магазин Подкаст (ВИДЕО) Прво интервју на Дурловски по подолго време (ВИДЕО) Менкиноски за тоа како се распаѓа македонското судство (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО: ДИЈАГНОЗАТА НА МАРТИН КОСТОВСКИ – интервју со единствениот пратеник осуден за збор! (ВИДЕО) ЛУМПЕРАЈКАТА НА ВЛАСТА ЌЕ ЗАВРШИ, СМЕТКАТА ДОПРВА ЌЕ СТИГНЕ! (ВИДЕО) Жоро открива непознати детали за новинарството и владата (ВИДЕО) Зошто Ковачевски избега од амбасадорот Гир? – избра пиво, наместо иднина! СО ДЕВЕТ ЕДИНИЦИ НЕ СЕ ПРОАЃА ГОДИНА – детална анализа на извештајот на ЕК! [ЕКСКЛУЗИВЕН ДОКУМЕНТ] ЕВРОПСКОТО ЗБОГУМ ЗА ВЛАДАТА НА СДСМ И ДУИ! Дури седум години по „прекрасниот спот“ на тогашните кандидати за пратеници Радмила Шекеринска и Павле Богоевски и „реновирањето“ на детско одморалиште... Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 10.9.2023 — натпревар во живо 16 пред 21 час — Германија до видео стриминг од натпревар 9 Резултат во живо од Фудбалската репрезентација на Македонија. Nov let EYBLНов лет на „Феникс 2010“ на европската сцена На ред за настап во Евролигата е селекцијата 2001-ва По двата успешни настапи на КК Феникс 2010 во Европската младинска кошаркарска лига (EUBL) и тоа со генерациите 2003-та и 2000-та, сега на ред е нов настап и тоа на селекцијата кошаркари родени 2001-година. Оваа генерација минатата сезона донесе голем успех на нашиот тим, но и македонската младинска клупска кошарка воопшто, со пласманот меѓу осумте најдобри екипи во Европа, односно, пласманот на завршниот „Супер-фајнал“ турнир на EYBL, сезонава ќе се обиде да го повтори, но и надмине минатогодишниот резултат. „Задачата нема да биде лесно. [[СТРИМИНГ@@]] Италија Фудбалска репрезентација пред 2 дена — [СТРИМИНГ@@]] Италија Фудбалска репрезентација на Македонија видео стриминг од натпревар 17 ноември 2023 пред 4 часа — (ВИДЕО) Досегашните ... Во живо Италија Фудбалска репрезентација на пред 3 дена — Македонија до 19 Украина до 19 видео стриминг од 29.10.2023 За Македонија овој натпревар е последен пред домашна публика, а тоа е нешто ... Nov let EYBL Видео "стриминг". Натпревар 1. Натпревар 2. Натпревар 3. Натпревар 4. Статистика на нашиот тим. Распоред и резултати. НАПОМЕНА: ОНА ШТО САКАТЕ ДА ГЛЕДАТЕ ( ... Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 2 дена — Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 14 часа — Италија Фудбалска репрезентација на Македонија видео стриминг од натпревар 17 ... Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември пред 2 часа — Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември 2023 Онлајн пред 3 дена — . (ВИДЕО) А-тим Ребров: Македонија е многу силен тим, нема да биде ... Во понеделник, Македонија се соочува со Англија – што да се направи да не се примат повторно 7 гола? Македонската фудбалска репрезентација утре вечер се соочува со Англија на последниот натпревар од квалификациониот циклус за ЕУРО 2024. На првиот натпревар Англија победи со 7:0 во Манчестер, но што да се направи за овој резултат да не се повтори и во Скопје. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 16.10.2023 — Македонија гледајте 17 ноември 2023 Стриминг Македонија Италија гледајте во живо 9 септември Реванш 1/4 финалните натпревари од Купот на ... Во живо Македонија Англија гледајте 20/11/2023 Онлајн пред 2 часа — Гледајте во живо: ГЕРМАНИЈА – МАКЕДОНИЈА. Натпревар за трето место на турнирот "Rukomet je moja buducnost". ЈАВИ СЕ ЈУЖНА ✏️ ЈАВИ СЕ ЈУЖНА. Украина Македонија видео стриминг од натпревар 14 [СТРИМИНГ@@] Malta Фудбалска репрезентација на Македонија видео стриминг од натпревар 12 септември 2023 Украина и Англија придонесоа македонската фудбалска ... Македонија Англија во живо 20/11/2023 пред 4 часа пред 53 минути — Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември пред 55 минути — Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември 2023 HD во живо пред 7 часа ... Радио Лидер – Го кажуваме она што другите се плашат и пред 1 час — Милевски пред натпреварот со Англија: Нормално е кога имате млади играчи да имате осцилации во играта (ВИДЕО) „Зига зага Македонија ле але“: Фалангата лудува ...


À propos

Bienvenue sur le groupe ! Vous pouvez contacter d'autres mem...
Page de groupe: Groups_SingleGroup
bottom of page