top of page

Groupe

Public·74 membres

Македонија Англија пренос во живо 20 ноември 2023


пред 10 часа — Повеќе од 2300 навивачи на Англија пристигнаа во Скопје за во живо да го следат утрешниот натпревар против македонската фудбалска репрезентација за... повеќе ...


Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пред 3 дена — Македонија пренос 17.11.2023 Пренос во живо Македонија против Франција попладнево, еве каде ќе има пренос Англија во Скопје со… Read More ... co/1KcwPpHeCd pic. com/FQQZFx4R2m — MARCA (@marca) November 19, 2023 Спорт Ромелу Лукаку го обележа последниот меч на Белгија во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во Германија. Белгија без мака ја мина групата и го освои првото место во својата група. Во последното коло Белгија го победи Азербејџан со 5:0. Ромелу Лукаку на Азербејџанците им испорача „покер“ голови во првото полувреме. Напаѓачот на Рома мрежата на Азербејџан ја погоди во 17., 26., 30. и 37. минута. Леандро Тросард се запиша меѓу стрелците во 90. Од 24. минута гостите играа без исклучениот Еди Пасквал. Лукаку досега има постигнато 83 гола на 113 натпревари за Белгија, но за првпат во кариерата постигна четири гола во дресот на националниот тим. СпортФудбал | 19. 11. 2023 - 21:31 Прес-конференција вечерва пред утрешниот натпревар одржа и Англиската репрезентација. Од Националната арена во Скопје порачаа дека очекуваат многу... Фудбал | 19. 2023 - 20:42 Тројца чешки фудбалери се исклучени од репрезентацијата, откако биле видени во ноќен клуб, помалку од 48 часа пред решавачкиот натпревар против... Фудбал | 19. 2023 - 18:53 Селекторот Благоја Милевски очекува добар настап на македонските фудбалери на утрешниот натпревар против Англија во Скопје, истакнувајќи дека... Фудбал | 19. Football Live Tv-Cricket Live - Апликации на Google Play Фудбал ТВ во живо потполно бесплатна апликација за loversубителите на фудбалот кои никогаш не сакаат да пропуштат какво било дејство, без оглед каде се ... Дуелите на Македонија од квалификациите за ЕП ќе ги ... кој потврди дека ќе врши пренос на возбудувањата од теренот. Македонија се наоѓа во групата Ц заедно со Англија, Италија, Малта и Украина. Не пропуштај. 1. МАКЕДОНИЈА - АНГЛИЈА (ЕУРО 2024) МАКЕДОНИЈА – АНГЛИЈА (ЕУРО 2024). Квалификации ЕУРО 2024 » Група Ц »20.11.2023 Покрај вообичаените вести, многу интервјуа, видеа, преноси во живо, колумни ... Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 4 дена — Македонија – Англија, останат уште мал дел за Запад! За само нешто повеќе Македонија до 19 Украина до 19 пренос во живо 30.10. 29.10.2023 ... Канал 5„Во овој кадар се гледа ново изградениот крст и џамијата, оние кои што се крстат и оние кои... Иницијативата на Достоинство за законски измени за изградба на споменици и достоинствено чествува... Од 7 500 до 10 000 денари покачување на платите побараа денеска вработените во Фондот за здравств... Ќе плаќаме ли зимово поскапа струја и парно поради бугарската такса за руски гас?! Источниот сосед се уште без поместувања од одлуката за воведување на данок од 10 евра за рускиот гас на нејзина територија. Позитивни сигнали дек... Кога политичарите немаат аргументи да ги оправдаат своите криминали, корупција, неуспесите.... тогаш почнуваат да не „палат„ нас, македонските граѓани, Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци... сите ние кои заедно опстој... Тоа барање до владата во Бундестагот го испратиле опозициските демохристијански партии ЦДУ/ЦСУ, пренесе Берлинер Цајтунг. Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека би сакал да види дополнителни законски ограничувања за сексуа... Пренос во живо од Европското првенство во фудбал во 12.6.2021 — mk. Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ веќе извесно време планира да го напушти Тотенхем по само една сезона помината во Англија. ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Два натпревари ја отвораат ПМФЛ Со двата натпревари денеска започнуваат натпреварувањата во ПМФЛ (Прва Македонска фудбалска лига). ФФМ и оваа годиниа овозможува директен пренос од сите ... Денеска во финалето во два сета беше подобар од Јаник Синер - 6:3, 6:3. На доделувањето на пехарот имаше пофални зборови за Јаник Синер, но и за неговиот тим... - Ти благодарам за убавите зборови, Јаник. Имавте убава недела... Сè уште не се спасени. За да стигнат спасувачите до нив треба да дупчат околу 60 метри. Вчера на местото на несреќата пристигнала нова дупчалка бидејќи старата била оштетена при обид да пробие премин низ карпите. #... По ледениот октомври, ноември донесе уште пониски температури на северот од Скандинавија и северот на Русија, така што ледената воздушна маса се спушти појужно. минута изедначи Кварацхелија. Првото полувреме нема по добро да го памети младиот играч на Барселона, Гави. Поради повреда на коленото, во 26. минута тој со солзи во очите го напупти теренот. Take me instead plz pic. twitter. com/2AhM0EN4Qk — H! (@304GAVI) November 19, 2023 I’m actually tearing up he looks so in pain pic. com/lo5wHZyX3i Се уште не е познат степенот на повредата, сигурно е само дека Гави извесен период нема да му биде на располагање на својот тренер Чави. 🇪🇸 Con lágrimas en los ojos… Así se ha retirado Gavi tras lesionarse en la rodilla ante Georgia 🖊 @delfinmelero nos está contando en directo el partido de la @SEFutbol ante Georgia 🇬🇪 clasificatorio para la #EURO2024 | #VamosEspaña | ¡Vente! 👇https://t. (ПРЕНОС ВО ЖИВО**) Македонија Англија видео пред 4 часа — (ПРЕНОС ВО ЖИВО**) Македонија Англија видео стриминг од натпревар 20.11.2023 пред 11 часа — Англичаните останаа без уште еден искусен ... Fans & Supporters of WCC пред 2 часа — [ТЕЛЕВИЗИЈА] Македонија Англија натпревар во живо 20/11/2023 пред 5 часа — Прес-конференција вечерва пред утрешниот натпревар одржа и ... 2023 - 17:03 Македонија и Англија утревечер во нова пресметка како дел од квалификациите за Европското првество. Предмалку своите очекувања ги презентираше... Фудбал | 19. 2023 - 17:02 Повеќе од 2300 навивачи на Англија пристигнаа во Скопје за во живо да го следат утрешниот натпревар против македонската фудбалска репрезентација за... Тенис | 19. 2023 - 09:01 Новак Ѓоковиќ преку Карлос Алкараз избори пласман во финалето на Завршниот мастерс во Торино. Негов противник во обид да ја освои рекордната... Фудбал | 18. 2023 - 21:09 Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе го одбил бонусот што можел да го добие од клубот, пренесе „RMC Sport“. Дваесет и четиригодишниот Французин... ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО: Македонија - Лихтенштајн - SPORTM.mk Директен пренос од натпреварот во рамки на Лигата на нации. Македонија вечерва на домашен терен ја пречекува екипата на Лихтенштајн. [flowplayer id="35234"] Пренос во живо од Европското првенство во фудбал во паркот „Нирнберг“ во Ново ЛисичеСпорт Објавено пред 7 часа - 19 ноември, 2023 Шпанија и Грузија го играат натпреварот од 10. коло во А групата, од квалификациите за пласман на ЕП. Натпреварот има ревијален карактер, Шпанците пред две кола обезбедија место на ЕУРО 2024, а Грузија не може да напредува повеќе од четвртото место на табелата. На полувреме резултатото е 1:1, откако Шпанија повреде со голот на натурализираниот Ле Норман во четвртата минута, а во 10. Со тоа тој стана првиот белгиски репрезентативец кој постигнал најмалку четири гола на натпревар по речиси 30 години. Рекордери и понатаму се Јосип Вебер, Роберт Де Вен и Берт Де Клејн, кои постигнале по пет гола на еден натпревар. Починатиот Јосип Вебер постигна пет гола на пријателскиот натпревар против Замбија во јуни 1994 година, кој Белгија го доби со 9:0. Пет гола во дресот на Белгија постигнаа и Роберт Де Вен во 1911 година и Берт Де Клејн во 1946 година.  Објавено пред 8 часа - 19 ноември, 2023 Вистински хаос се случи пред крајот на натпреварот помеѓу Сиера Леоне и Египет (0:2) во африканските квалификации за пласман на СП 2026 година. Украина Македонија гледајте во живо 14.10.2023 13.10.2023 — Ostali popularni privatni kanali su Kanal 5 vo Zivo. Гледајте ВО ЖИВО: Украина – Македонија (ЛИНК) 11.4.2023 — Македонија денес против ... Дуелите на Македонија од квалификациите за ЕП ќе ги гледаме на МТВ! Македонската фудбалска репрезентација на 23 март ги почнува квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2024 година, а прв противник на избраниците на Благоја Милевски е селекцијата на Малта. Натпреварите на Македонија од квалификациите за ЕП ќе може да се следат и на националниот сервис, кој потврди дека ќе врши пренос на возбудувањата од теренот. ТВ Програма • 20:35 УЕФА ЕУРО 2024 Квалификации: Македонија - Англија. • 22:45 Дневник 3 • 15:50 Во живо - програма на градови. • 16:40 7 минути здравје. • 16:50 Околу ... [[СПОРТ ВО ЖИВО**]+++] Malta Фудбалска репрезентација 11.9.2023 — ГРУПА Ц Македонија – Италија 1-1 Украина – Англија 1-1 Малта – Македонија утре, 20. [ПРЕНОС ВО ЖИВО=] Во живо Malta Фудбалска пред 4 часа ...


À propos

Bienvenue sur le groupe ! Vous pouvez contacter d'autres mem...
Page de groupe: Groups_SingleGroup
bottom of page