top of page

Groupe

Public·74 membres

[[SHIKO TV-]] Memaliaj Tepelena drejtpërdrejt live 19/11/2023


21 jan 2022 — Dy makina janë përplasur këtë mbrëmje në aksin rrugor Memaliaj-Tepelenë, në hyrjen e qytetit të Tepelenës. Për pasojë kanë mbetur të dëmtuar ...


Ajo pershkrohet tej per tej nga lumi Vjose, ne pjesen veri-lindore ndodhet mali i Shendellise, perballe saj qendrojne malet e zones se Kurveleshit ndersa me ne jug mali i Golikut, gryka e Mezhgoranit, qe ndan si me thike vargmalet Shendelli-Lunxheri-Bureto dhe Trebeshine-Dhembel- Nemercke. Dy lumenjte, Vjosa, nga me te medhenjte e Shqiperise, dhe Drinos krijojne nje peisazh madheshtor. Ne themelet e kesaj krahine jane qytetet Tepelene, Memaliaj dhe fshatrat Mezhgoran, Dragot, Becisht, Dames, Kallemp, Kashisht, Bylysh, Vasjar, fshat Memaliaj, Nivice, Turan, Mirice e Luzat. VIDEO-SYRI TV/ Tepelena, Përmeti dhe Memaliaj, pa 1:36Sptialet bashkiake të qarkut Gjirokastër, nuk kanë mjekë specialistë. Për këtë arsye, banorë të Tepelenës, Memaliajt, Përmetit dhe bashkive ...Syri · SYRI TV · 16 qer 2023 Në këtë rreth, falë pozicionit gjeografik, ka pasur shumë qendra të banuara, si vende banimi të hapura në rajonet Dragoti, Beçishti, Damësi, ashtu dhe vendbanime të fortifikuara me mure masive. Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Xhamia e Tepelenës në 1916 Në shekujt pas Krishtit u vu re një ndërprerje e veprimtarisë fortifikuese, që përkon me të ashtuquajturën "paqe romake" (Pax Romana), por më tej për të përballuar dyndjet e barbarëve dhe lëvizjet e brendshme ndërtimet u gjallëruan. Në këtë periudhë të vonë antike në Tepelenë u zhvilluan ndërtime në pika kyçe, në qytet dhe në nyjet rrugore. Historianët trajtojnë si të kësaj periudhe punimet ne Kalivaç, Zharrë, Qesarat (ku janë gjetur qypa, gdhendje mermeri e mbeturina të një banje antike). [TV] Erzeni Dinamo Tirana 2022 17.09.2023 2 ditë më parë ... drejtpërdrejtë Partizani Tirana Erzeni drejtpërdrejt live 2023 2022 Dinamo Tirana transmetim i drejtpërdrejtë 2022 FK Tepelena 22 7 3 12 21-48 24 Relegation ... Moti i keq/ Memaliaj dhe Tepelena prej dy ditësh pa drita - Shqiptarja. comPOP 5Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit Prej dy ditësh në bashkinë Memaliaj dhe Tepelenë për shkak të motit të keq ka pasur ndërprerje të energjise elektrike, në disa zona rurale duke i lënë banorët në errësirë dhe duke ju shkaktuar probleme të shumta që vijnë si pasojë e mungesës së energjisë. Foto ilustruese Redaksia 10 Dhjetor 2020, 14:36 | Përditesimi: 10 Dhjetor 2020, 14:39 Share Banoret e zonave rurale të dy bashkive Tepelenë dhe Memaliaj si fshatrat Turan dhe Kurvelesh kanë qenë më shumë se dy ditë pa energji elektrike pasi linja që furnizon këto fshatra fillon nga qyteti i Memaliajt dhe përfundon në Kurvelesh. Një tjetër shqetësim për qytetarët, janë dhe kostot e analizave dhe vizitave, të cilat shpesh përfundojnë duke i kryer në privat. Nga ana tjetër, për shkak të fluksit të vizitave dhe mungesës së mjekëve specialistë edhe në këtë spital, shumë qytetarë që vijnë nga bashki të tjera, shpesh nuk arrijnë të kryejnë vizitat mjekësore. Gaz. E. Memaliaj Tepelena drejtpërdrejt falas 19/11/2023 4 minuta më parë — FK Memaliaj vs FK Tepelena live score, H2H and lineups FK Memaliaj is going head to head with FK Tepelena starting on 12 Nov 2023 at 12:30 UTC . Tepelena është një vendbanim i hershëm që lidhet me ndërtimin e një kështjelle në shek VII, të ngritur në këtë pikë strategjike në kryqëzimin e rrugëve të Vjosës, grykës së Këlcyres, Drinosit dhe Mallakastrës. Vendbanimi me i hershem per qytetin lidhet me nje keshtjelle, qe eshte ngritur mbi nje pike strategjike, ne kryqezimin e rrugve qe kalojn ne luginen lumore te Vjoses dhe Drinos. Ne vitin 1789, qytetin e mori ne dore Ali Pashe Tepelena, ku ngriti dhe sarajet e veta, ai perfundoi se ndertuari dhe kalane e qytetit, e cila u kthye ne nje rezidence te dyte per pashain. Vendodhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Tepelena ndodhet ne krahinen e Dervenit, ne jug te Shqiperise. (((transmeto<))) Egnatia Partizani Tirana 2022 11 nëntor 202 10 nën 2023 — Egnatia Kukësi transmetim i drejtpërdrejtë 2022 31 tetor 202 30 tet 2023 — 2023 — (TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË)) Egnatia Kukësi drejtpërdrejt ... Moti i keq/ Memaliaj dhe Tepelena prej dy ditësh pa drita 10 dhj 2020 — Prej dy ditësh në bashkinë Memaliaj dhe Tepelenë për shkak të motit të keq ka pasur ndërprerje të energjise elektrike, në disa zona rurale ... Tepelena Tepelena ka një popullsi prej rreth 55 mijë banorësh (2005) e cila jeton në dy qytetet Tepelenë e Memaliaj dhe në fshat, në tetë komuna me 35 mijë banorë. FK Memaliaj vs FK Tepelena live score, H2H and lineups FK Memaliaj FK Tepelena live score (and video online live stream) starts on 12 Nov 2023 at 12:30 UTC time in Kategoria e Tretë - Group B, Albania. International Zouk Day Group Brisbane 4 ditë më parë — Ishujt Faroe U17 Kosova U17 drejtpërdrejt live 09.11.2023 5 ditë më parë — Kosova U17 Kroacia U17 transmetim i drejtpërdrejtë Cohen do ... Do të krijojmë mundësi për turizmin dhe të rrisim mirëqënien E diskutuam edhe për Përmetin, për Tepelenën, Memaliajn, për të mos folur më për Dropullin dhe zonën e Gjirokastrës, të cilat janë zona që mund të krijojmë jo ... Ajo transmeton 12 kanale televizive të Tv Klan HD, Klan Plus HD, Abc News HD, Tv Scan HD, Klan News HD, CLUB tv HD, Euronews HD, Syri HD, IN TV HD, MCN TV HD, Klan Macedonia HD dhe Klan Music HD. Keto kanale transmetohen si gjithmonë pa asnjë pagesë për qytetarët. Për secilin nga këto kanale, platforma dixhitale e Tv Klan ofron teknologjinë më të lartë të zërit dhe figurës në High Definition. Për të marrë sinjalin dixhital të platformës së Tv Klan, mjafton një televizor i viteve të fundit ose një dekoder i thjeshtë DVB-T2, pa patur nevojë për asnjë kartë apo abonim dhe ta drejtoni antenën e thjeshtë drejt stacionit të transmetimit në Beçishtë. Ky investim me sinjalin në Tepelenë e Memaliaj e bërë platformën e Tv Klan të parën dhe të vetmen platformë private me një shtrirje kaq të gjerë në Shqipëri. VIDEO-SYRI TV/ Tepelena, Përmeti dhe Memaliaj, pa mjekë. Qytetarët shkojnë në Gjirokastër për vizitaSptialet bashkiake të qarkut Gjirokastër, nuk kanë mjekë specialistë. Për këtë arsye, banorë të Tepelenës, Memaliajt, Përmetit dhe bashkive të tjera, detyrohen të shkojnë në gjirokastër për vizita të specializuara. Për ta, kjo është kosto financiare dhe kohe. SYRI TV Këtë e tregojnë vetë qytetarët, të cilët vijnë për të kryer vizita të specializuara mjekësore në spitalin e Gjirokastrës. Disa qytetarë të ardhur nga fshatrat e Tepelenës, tregojnë se vetëm kosto transporti u duhet deri në 5 mijë lekë të reja. Aksident në aksin Memaliaj-Tepelenë, tre të plagosur 21 jan 2022 — Dy makina janë përplasur këtë mbrëmje në aksin rrugor Memaliaj-Tepelenë, në hyrjen e qytetit të Tepelenës. Për pasojë kanë mbetur të dëmtuar ... Tepelena - WikipediaNga Wikipedia, enciklopedia e lirë TepelenaMonumenti e Ali PashësPopullsia12 000Faqja zyrtare[ Bashkia e Tepelenës] Tepelena është qytet dhe kryeqendër e rrethit me të njëjtin emër në jug të Shqipërisë dhe ka një sipërfaqe prej 817 km². Tepelena ka një popullsi prej rreth 55 mijë banorësh (2005) e cila jeton në dy qytetet Tepelenë e Memaliaj dhe në fshat, në tetë komuna me 35 mijë banorë. Rrethi përfshin pjesë nga krahinat etnografike të Kurveleshit, Lopësit, Rrezes, Dervenit, Buzit e Krahësit, ku secila shquhet për larminë e traditave, këngëve, valleve e kostumeve. Memaliaj Tepelena drejtpërdrejt falas 19 nëntor 2023 16 minuta më parë — FK Memaliaj vs FK Tepelena live score, H2H and lineups FK Memaliaj is going head to head with FK Tepelena starting on 12 Nov 2023 at 12:30 UTC .


À propos

Bienvenue sur le groupe ! Vous pouvez contacter d'autres mem...
Page de groupe: Groups_SingleGroup
bottom of page